Opinie o współpracy z LMI Polska

Wciśnij przycisk "play"przy dowolnym nagraniu i zobacz, co o współpracy z nami mówią przedsiębiorcy - lub przeczytaj ich referencje.

Paweł Gurgul

Założyciel PGS Software S.A.

Program LMI dał nam impuls do wielu zmian. Nasza młoda firma wzrosła w ciągu 3 lat do ponad pięćdziesięciu pracowników i jej wewnętrzne procesy nie zawsze nadążały za gwałtownym wzrostem. Trzy miesiące trwania programu wyzwoliło ogromną ilość inicjatyw, energii i pomysłów, które kiełkowały w nas, a które nie znajdowały ujścia.


Bartosz Kuźniar

Prezes zarządu Lokum Deweloper

Przystępując do programu coachingowego LMI, czego Pan się spodziewał? Przede wszystkim spodziewałem się lepszego funkcjonowania tej firmy, kiedy przekłada się to na poszczególne, konkretne wskaźniki. Co udało się wam osiągnąć poprzez ten program? Przede wszystkim osiągnęliśmy dodatnie wskaźniki Ebbida, które wyraźnie mówią, ile fabryka zarabia. To udało nam się osiągnąć i jest to proces, idziemy w górę.

Mirosław Wolski

Członek rady nadzorczej w Schattdecor

Szanowni Państwo, jeśli efektywność i organizacja pracy jest również Waszą pasją, a obcowanie z dziełami mistrzów organizacji sprawiały Państwu w przeszłości przyjemność, dobrze trafiliście, pod najlepszy adres jaki znam.


Realizując duże zadania inwestycyjne i tworząc zespoły często w przeszłości pytałem siebie i kandydatów na managerów, jakimi narzędziami posługują się, aby osiągnąć pożądany cel, bądź też dotrzymać wyjątkowo trudnego terminu.


Moi dotychczasowi mistrzowie organizacji przekazywali jedynie teoretyczne podstawy i bardzo cenne wskazówki. Intuicyjnie zaś, posługiwałem się narzędziami, które prowadziły do bardzo satysfakcjonujących wyników. Jednak kompendium praktycznego stosowania całego „zestawu narzędzi” otrzymałem dopiero teraz, podczas pracy z LMI. 


Nie jest trudno wzniecić zapał własny, czy nawet zespołu dla jakiejś ważnej sprawy. Jednak, aby skutecznie każdą podjętą sprawę doprowadzić do pożądanego rezultatu, oprócz konsekwencji własnej, niezbędne jest wypracowanie, podczas wspólnej pracy z couchem, właściwej postawy wobec celów i zadań oraz zobowiązań wobec siebie. 


Osobiście uważam, że proponowany przez LMI program pracy własnej dla liderów; jest dedykowany dla najlepszych i dla ambitnie dążących do wybitnych wyników i satysfakcji z życia. Mam też przekonanie, że wartości, które oferuje ten program dla wielu z nas Polaków, jest doskonałym „lekiem” na zbyt częsty jeszcze „słomiany zapał”. 


Nie ma takiego marzenia, którego nie będziemy mogli zrealizować, jeśli będziemy podążać drogą wartościowych celów osobistych. Schattdecor jest światowym liderem na rynku zadrukowanych papierów dekoracyjnych, a Filozofia Firmy jest w pełni zgodna z wartościami oferowanymi podczas programu. 


Aby zagwarantować utrzymanie skutecznego dalszego rozwoju naszej Firmy, zdecydowaliśmy o kontynuacji programu tak, aby programem objąć wszystkich kierowników, a wyższe kierownictwo kontynuuje pracę nad rozwojem własnym na II poziomie treningów LMI.

Grzegorz Pęsiek

Dyrektor fabryki Knauf Industries

Jakie korzyści osiągnęliśmy na skutek wdrożenia programu Efektywność Własna?


Spojrzeliśmy inaczej na pracę. Praca jest przyjemna, można pracować ponad godziny, ale ważne jest też życie osobiste. Zrozumieliśmy, że i zawodowo i prywatnie człowiek musi się spełniać.


Uczestnicy zrozumieli, że chcą mieć więcej czasu na życie prywatne. Więc jakość tej pracy jest lepsza, a ilość jest chyba mniejsza. Jeżeli jest mniej błędów, mniej problemów to wymaga to mniej zaangażowania w gaszenie pożarów. Czyli pracujemy mniej, ale bardziej efektywnie, co przekłada się też na nasze stosunki międzyludzkie. Wszyscy są teraz bardziej uśmiechnięci, mniej jest sytuacji kryzysowych. Ponadto zmieniły się podejście do pracy oraz postawa uczestników. 


Przykładem jest szef magazynu, który chodził własnymi drogami a dziś podsumowując rezultaty programu wskazał, iż czuje się teraz członkiem zespołu. Jaka jest największa wartość tego programu dla firmy? Firma zaczyna przynosić dochód. To jest najważniejsze. Dla mnie osobiście to uzmysłowienie sobie, czym jest czas, jako jedyne źródło, którego nie mogę pożyczyć czy kupić. Jest ten czas, w którym muszę efektywnie wykonywać zadania. Dla mnie ten czas stał się ogromną wartością.

Alicja Mycek

Dyrektor personalny w Impel

LMI świadczyło usługi szkoleniowe dla firmy Impel Security Polska Sp. z o.o. w terminie od maja do czerwca 2015 r.


Były to warsztaty menadżerskie „Rozwój osobisty menedżera” w zakresie osobistej efektywności, realizowane w ramach rocznego, rozbudowanego programu rozwojowego dla tej grupy stanowiskowej. Proces obejmował warsztaty dla ok. 100 osób, przeprowadzone w 5 największych miastach Polski na przestrzeni 2 miesięcy. Głównym tematem warsztatów było zarządzanie sobą w czasie.


Firmę LMI wybraliśmy m.in. ze względu na przeprowadzone wcześniej projekty rozwojowe dla najwyższej kadry zarządzającej, w celu utrzymania spójności podejścia i metodologii, jakimi posługują się pracownicy firmy w różnych obszarach organizacji. Podczas warsztatów przedstawiono narzędzia LMI do skutecznej pracy własnej uczestników, które trener udostępnił i omówił, zachęcając do wykorzystania w codziennej pracy. Tworzyły one spójną całość ze szkoleniem. Zajęcia były bardzo interaktywne i obejmowały dużo ćwiczeń, co spotkało się z zadowoleniem uczestników. 


Co więcej, na naszą prośbę przygotowane zostały działania po-szkoleniowe oraz zadania do przećwiczenia w domu, które miały na celu dalsze rozwijanie poruszanych na warsztatach kwestii. Wysoko oceniamy elastyczność firmy, co jest bardzo istotne w przypadku tak dużego projektu szkoleniowego. 


Współpraca i kontakt z trenerem były bardzo dobre. W elastyczny sposób dostosował on program warsztatów do potrzeb organizacji, a także połączył szkolenie z efektywności własnej w krótki proces, który zamierzamy kontynuować w formie szkolenia z zarządzania zespołem.

Robert Włodarczyk

Dyrektor sprzedaży w ING Bank Śląski

W imieniu ING Banku Śląskiego S.A. z przyjemnością udzielam referencji trenerom i coachom LMI Polska.


Współpracę Bank rozpoczął w sierpniu 2013 roku, wdrażając w zespole Dyrektorów Regionalnych Detalicznej Sieci Sprzedaży program rozwojowy „Efektywność Własna”. Program zakończył się w styczniu 2014. Na przestrzeni tego okresu odbywały się: sesje coachingu grupowego, coaching indywidualny z każdym uczestnikiem Programu, sesje trójstronne (uczestnik programu, coach. przełożony uczestnika), systematyczna praca własna uczestników w zakresie kolejnych zagadnień merytorycznych Programu, opracowanie indywidualnych planów rozwoju w oparciu o potrzeby biznesowe, uwzględniające preferowane przez danego uczestnika zmiany postawy, zachowań lub wzmocnienie konkretnej kompetencji.


Decyzja o podjęciu współpracy z LMI była efektem szczegółowej analizy rynku oraz wysokiej oceny wiedzy, umiejętności, kompetencji i doświadczenia jej trenerów. Działania przeprowadzone w ING zostały także wysoko oceniane przez uczestników, a z mojej perspektywy - jako sponsora programu - kluczowy jest fakt zgodnej z oczekiwaniami realizacji celu głównego przedsięwzięcia, którym było wypracowanie przez zespół Dyrektorów Regionalnych, a następnie wdrożenie w życic, spójnego modelu efektywnego funkcjonowania.


Dodatkową korzyścią wynikającą z Programu okazało się: wyeksponowanie w trakcie procesu grupowego nieujawnionego wcześniej potencjału zespołu, jak też poszczególnych jego członków, możliwość pracy uczestników z celami osobistymi, wynikającymi z prywatnych sfer aktywności. Zaowocowało to podniesieniem zdolności do budowania i utrzymywania harmonii w życiu (w naszej ocenie jest ona często kluczowym elementem dalszego rozwoju i motywacji). 


Z pełnym przekonaniem polecam coachów LMI Polska jako solidnych partnerów.

Leadership Management Polska sp. z o.o.

Plac Powstańców Śląskich 17a/222

53-329 Wrocław

NIP: 8971729363

REGON: 020532589 KRS: 0000285930

© 2022 All rights reserved

IconIcon

Wspieramy liderów i organizacje w pełnym wykorzystaniu ich potencjału.

Wiemy jak rozwijać przywództwo i zwiększać efektywność dla poprawy wyniku finansowego – także Twojej firmy!